Festival Scandi v českých městech!

Již v lednu začíná v českých městech Festival Scandi, který přiváží aktuální filmy z Dánska, Finska, Švédska, Norska a Islandu.

V sekci Scandi novinky a premiéry budou uvedeny ty nejnovější filmy. Mezi největší hity letošního roku patří novinka Sámská krev, jež režírovala Amanda kernell. Tento film bude u nás k vidění dokonce na třech speciálních projekcích a to dokonce před premiérou na festivalu v Göteborgu. Mezi další významné počiny patří letos norský thriller Pyroman Erika Skjoldbjaerga. V této sekci také můžete vidět výpravné historické drama Královna Kristýna, starosvětský dobrodružný film Poslední král a v neposlední řadě komediální drama Komuna.

V další sekci Best Of Scandi se objeví nejúspěšnější a nejkvalitnější filmy předchozích ročníku. Tam se objeví právě třeba Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě nebo svérázná komedie z Finska Mrzout. Nemůže chybět ani islandský film O koních a lidech či O kuřatech a lidech nebo mistrovsky provedená analýza manželské krize Vyšší moc.

V další sekci Fenomén se pak objeví například Boj sněžného pluhu s mafií, Druhá šance, Idealista, V hlubinách, Vlna a Únos.

V rámci Festivalu Scandi si můžou diváci také zvolit, zda budou sledovat filmy z domova na televizních kanálech k tomu určených nebo dokonce na mobilu či tabletu. Samozřejmě můžete vyrazit i do kin ve vybraných městech, kterými jsou Praha, Brno, Zlín, Ostrava a také Plzeň. Samozřejmě i jiná menší města.
 
A v čem je Festival Scandi jiný a proč právě sledovat tuto přehlídku severských filmů? Přináší především nové severské filmy a tímto přístupem se pořadatel chce odlišit od podobných filmových přehlídek. Scandi letos uvidí diváci opět v těch nejlepších českých a slovenských kinech a dalších platformách, jak už bylo uvedeno.
 
Největším lákadlem, kromě nových filmů a zajímavých platforem, je samozřejmě to, že se jedná již o třetí ročník a tedy je jistě, že tato přehlídka má již nejen svoji tradici, ale také partnery a hlavně diváky.