Milujete nebo nenávidíte vánoční songy?

Vždy, když začne adventní období, začínáme z různých stran slýchat zase vánoční písně. Někdo se zaměří na to, že jsou všude předvánoční koncerty, ať už dětských či dospělých sborů. Také populární umělci mění svůj klasický repertoár a nakonec nesmí chybět také různá obchodní centra a obchodní domy, ve kterých stále dokola hrají známé vánoční písně.

Nejoblíbenější jsou pak písně, které někde výjimečně hrají třeba na klavír drobní umělci a tím dodávají i nepříjemným nákupům krásnou vánoční a milou atmosféru.

Postupně se však z oblíbených vánočních hitů stávají také otravné songy, které brzy nemůžeme ani slyšet. Za rok, když je však slyšíme znovu, je zase nejprve milujeme. A tak se to mění každoročně u většiny vnímajících lidí.
Které písničky jsou ty nejlepší a ve výsledku nejotravnější? Pojďme se na ně podívat. Neváhejte a poslechněte si je. Sami si pak třeba vyberete tu nejlepší pro letošní rok. Pět nejlepších songů začátků moderní populární hudby můžete objevit právě zde.

1) Santa Claus Is Coming to Town
Tato písnička je opravdu tou nejstarších z moderních vánočních písní. Vznikla již v roce 1934. Nyní spíše budete znát, protože ji nahráli znovu celebrity z těch největších a nejznámějších u mládeže Miley Cyrus a také Justin Bieber. Pravděpodobně ji však budete znát z verze pana Franka Sinatry z roku 1948.

2) The Little Drummer Boy
Tato píseň patří mezi klasiku, protože byla napsána Katherine Kennicottovou Davisovou již v roce 1941. Mimo Binga Crosbyho ji nahrál také Johnny Cashe. Ovšem krátce před smrtí natočil ještě jednu verzi Crosby a to jako duet s Davidem Bowiem.

Tuhle musíte slyšet, pokud ji neznáte. Nevím, jak dalece na vás bude působit vesele, ale krásná tedy je. Obzvlášť zmíněný duet je nádherný.

3) White Christmas
Jen rok po předchozí písni byl vydán snad nejznámější vánoční hit a to právě White Christmas. Psal se rok 1942. Tento song se v podání již zmíněného Binga Crosbyho stal nejprodávanějším singlem v historii. Autorem je Irving Berlin a určitě, pokud neznáte tyto verzi, budete znát českou verzi, kterou proslavil Karel Gott.

4) Blue Christmas
V roce 1948 napsala dvojice Billy Hayes a Jay W. Johnsonvánoční Blue Christmas. Její nesmrtelnost a popularitu však až v roce 1957 zajistil Elvis Presley.

5) Jingle Bell Rock
Tuto píseň z roku 1957 asi znají úplně všichni. Jako první ji natočil Bobby Helms, ale největší slávu pak získala po roce 1996, kdy se stala ústřední písní filmu Rolnička, kam se podíváš.