Procházka na Štědrý den v Pardubicích

Každý rok se v Pardubicích tradičně na Štědrý den chodí na procházku městem. O tomto výjimečném dni se otevírají dveře mnoha památek včetně expozic.

Navštivte památky
Můžete navštívit Zelenou bránu, pardubické muzeum či zámeckou věž.

Zazpívejte si se sborem
Na krásném Pernštýnském náměstí můžete slyšet vánoční koledy, protože na schodech radnice vystupuje Pardubický dětský sbor. Ten nám zpívá většinou samozřejmě vánoční klasiku jako Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby.

Potkejte své známé
Je až k nevíře, že Pardubice na Štědrý den takto žijí. Je prakticky na první pohled jasné, že v tento den je v centru mnohem víc lidí, než v kterýkoli jiný den v roce. Jste-li z Pardubic, určitě se také těšíte, že potkáte své známé, dáte si společně svařák a popřejete si klidné svátky a hezký vstup do nadcházejícího roku.

Zavítejte také do divadla
Pokud tedy vyrazíte na tuto tradiční vycházku po Pardubicích, můžete se v závěru podívat do Východočeského divadla Pardubice, kde se přesně o půlnoci uskuteční Štědrovečerní zpívání v divadle.

Zastavte se na bohoslužbu
Někteří samozřejmě zavítají také na tradiční bohoslužbu. Nejnavštěvovanějšími jsou v kostele svatého Bartoloměje či v kostele Zvěstování Panny Marie.

Podporujte tradici
Tato Štědrovečerní procházka je pro Pardubice již tradiční a to proto, že se koná již od roku 1998. Pro mnohé z nás se stala nedílnou součástí tohoto výjimečného dne.

A jak to je ve Vašem městě?
Napadlo Vás, že byste někdy po vánoční večeři a rozbalení dárků vyrazili na procházku městem? Ne? Tak to zkuste třeba o příštích Vánocích. Dohodněte se s přáteli a vyrazte na procházku. Třeba každý rok přibudou další a další známí, až se i u Vás otevřou brány památek, kaváren, barů a obchůdků, jako je tomu v Pardubicích.

Samozřejmě větší města a hlavní město Praha fungují tradičně na podobné bázi. Lidé vychází do ulic a užívají si vánoční atmosféru. Otázkou je, zda je tam více lidí, než v jiné dny.