Vyměňte svůj starý a hlučný vysavač za moderní robotický

Vzestup robotiky

Pokrok robotiky nezastavíme a možná je to dobře. Pro úplné nahrazení lidské síly tou robotí není asi nikdo, dokázali by pak lehčeji ovládnout celý svět a připadali bychom si bezcenní, přesto není na škodu si díky nim nějaké práce ulehčit. Převážně v asijských zemích se obyvatelé setkávají s roboty, kteří jim pomáhají ve škole s výukou, poté třeba v zaměstnání pomoci s menšími pracovními úkony. Svět obletěla také zpráva, kde roboti zastávají úlohy recepční a vítají klienty a turisty. Robotický vysavač je však přece jenom zařízení s menší dávkou vyspělosti a je tak levnější a dostupnější pro více domácností.
vysavač na koberci

Začátky robotických vysavačů

Když se robotické vysavače objevily na trhu, málokdo si je mohl dovolit. Za prvé jich bylo omezené množství a za druhé ze začátku byly pouze od pár výrobců, jejich cena se málokdy dostala pod 10 000 Kč, zatímco dnes se tento chytrý přístroj pořídí klidně za 2 000 Kč, není sice od zvučné značky, ale skvěle splní svůj účel – vysát podlahu a koberce bez vaší námahy.

Čas na odpočinek a jednoduché ovládání

Jednoduše je po nabití zapnete a tato chytrá věcička plní svoje poslání a díky podtlaku a předem daného algoritmu vysaje každý kout vaší místnosti, díky tomu, že robotický vysavač je nízký, dostane se snadno například pod postel, prostě na místa, kam se musíte ohýbat a s normálním vysavačem nedostanete. Necháváte ho tak klidně jezdit po podlaze, udělá za vás neoblíbenou činnost a vy se můžete natáhnout na gauč a využít desítky minut, které byste jinak strávili vysáváním, něčím mnohem užitečnějším a pohodlnějším.
starý vysavač

Bohaté funkce

A díky čemu se postará o skvělý úklid vašich prostor? Svými senzory prozkoumá svoje nové prostředí, jak a kudy má jet a po následném vyčištění se vrací zpět do nabíjecí stanice. Mnoho druhů ale pouze nevysává, má další funkce, například ničí nepříjemné roztoče, umí vysávat na čas. Toto zařízení mají v oblibě také domácí mazlíčci, na internetu kolují videa, kde kočky rády jezdí na robotickém vysavači. Jde ale převážně o vaši spokojenost z odvedeného úklidu někým, v tomto případě spíš něčím jiným, než jste vy sám/vy sama.