Jak posílit imunitní systém?

·         Zbavte se stresu
V malém množství a občas je stres dobrý – jako zátěžový test to na imunitu i psychiku působí dobrým dojmem. Ovšem být v neustálém napětí po dlouhou dobu není zdravé ani v nejmenším. Tělo i mysl to vyčerpává a imunitní systém to oslabuje. Proto je důležité odpočívat a relaxovat.

·         Pořiďte si psa
Takový miláček do domácnosti vám zaručí pohyb i radost. Musíte s ním jít ven, abyste doma neuklízeli loužičky, a navíc vám tento společník zajistí kopu zábavy. Můžete s pejskem chodit i na cvičiště a najít si tak nové přátele.

·         Mějte kamarády
Vědecké studie dokazují, že lidé, kteří mají větší okruh známých a dobrých přátel, žijí déle a spokojeněji, než lidé, kteří jsou osamělí. Zkuste se zapsat na kurzy nějakého jazyka ve vaší věkové kategorii, nebo si najděte koníček, který vás dá dohromady s jinými lidmi – nikdy není pozdě na to, najít si nové přátele a známé.

·         Optimismus
S pozitivním myšlením na tom budete emocionálně a mentálně o mnoho lépe. Věřte tomu, že kladný náhled na věc vám doopravdy pomůže vystavit lepší imunitní systém! Zvlášť, když se navíc budete věnovat věcem, které na vás mají pozitivní vliv.

·         S humorem jde všechno lépe
Vědecká studie dokázala, že smích skutečně prodlužuje život. Lidé, kteří se často a rádi od srdce zasmějí, mají lepší imunitní systém a silnější psychiku.

·         Ovoce a zelenina
Pestrý a zdravě vyvážený jídelníček je rozhodně klíčem k úspěchu. Přirozeně získané ochranné látky ochrání lidské tělo před uvolněnými radikály, které bezpečně odvedou z těla.

·         Vitaminy
Pro imunitní systém jsou nejdůležitější vitaminy A, C, D a E. Všechny jsou také dobré na vaši pokožku, vlasy, nehty, ale také na správnou funkci metabolismu.

·         Vynechte cukrovinky
Sladké nápoje, fastfood, pizza, sladké pečivo, ale také příliš tučné výrobky, jako jsou máslo, sýry a uzeniny, nejsou pro naše tělo dobré, protože obsahují příliš mnoho kalorií a chemických složek, které náš organismus poškozují zevnitř.

·         Zdravý spánek
Spánek je důležitý nejenom pro náš mozek, ale také pro hormonální vyrovnanost, správnou funkci orgánů a také projasněnou pleť. Ve spánku se děje mnoho důležitých procesů v našem těle, proto ho o zdravý odpočinek neokrádejme.