Psí hotely

Psa můžete v hotelu ubytovat krátkodobě i dlouhodobě a bude mu poskytnuta veškerá péče. Umístit sem tak můžete pejska jen na jeden den, pokud jedete třeba na výlet, kde pejsek nemůže být, nebo když musíte zůstat déle v práci, ale také na několik týdnů, pokud se chcete vydat na delší dovolenou.

Pejsky vám nakrmí podle vašich instrukcí a všem bude poskytnuta individuální péče, kterou potřebují. Jídlo, nějaké pamlsky i voda je v hotelu zajištěna a nemusíte ji pejskovi nosit sebou. Pouze v případě, že by měl pejsek nějakou speciální stravu. Během dne si hrají s ostatními psy v hotelu a nebo s nimi personál chodí na procházku.

Hotely mají většinou k dispozici velkou zahradu, kde mohou psi volně pobíhat. Odpočívat mohou ve svém pelíšku buď s ostatními psy, nebo sami zvlášť. Psi jsou celý den pod dozorem, aby se jim nic nestalo a nebo, aby se spolu nepoprali. Prostory jsou pravidelně čištěny a desinfikovány a provoz musí být schválen Krajskou veterinární správou. Možný je také výcvik psa. Některé hotely také nabízejí dopravu do hotelu z vašeho domu zdarma.

Co potřebujete, když chcete psa odvézt do hotelu:
– očkovací průkaz s platným očkováním proti vzteklině, psincovému kašli a parvoviróze
– oblíbenou hračku, na kterou je pejsek zvyklý
– pelíšek, aby se cítil jako doma
– obojek a vodítko
– krmivo, pokud je pejsek zvyklý na nějaké speciální
– pes musí být zdráv a nesmí jevit známky onemocnění

Agresivní i jinak problémoví psi většinou do hotelů nesmí, někde je potřeba si za ně připlatit.
Cena se většinou pohybuje kolem 300 Kč za den, s tím, že čím déle tam pejsek je, tím je to levnější a také to závisí na velikosti psa. Některé hotely nabízí i permanentky a možné je i se přijít do hotelu nezávazně podívat a zdarma si ho vyzkoušet.

Existují také hotely i pro další domácí mazlíčky, zejména kočky, křečky, morčata, myši, fretky či ptáky.