O jaké kryptoměny se zajímat v roce 2018

Začněme Bitcoinem

Právě ten zacílil jako první na centrální banky, a tím pádem také na zbývající bankovní sektor) a vytvořil konkurenci, se kterou musí, (ačkoliv se bankám zrovna nechce) počítat. Banky totiž vytváří nejen papírové bankovky a kovové mince, nýbrž i bezhotovostní platební styk, a pro tento způsob představují bitcoiny obrovskou konkurenci. Chování bitcoinu se dá trefně přirovnat k taxikářům a konkurenčnímu Uberu, nebo k hotelové sféře a jejich konkurenci Airbnb. Někteří odborníci doporučují v roce 2018 držet Bitcoin v padesátiprocentním kurzu portfolia.

měna ve svorce

Litecoin

Ten se v současné době hodí spíše pro menší běžné platby a jeho cena se pohybuje kolem 500 amerických dolarů za minci. Litecoin by měl svého konkurenta nahrazovat právě v běžných platbách. V současné době se na Litecoin, podobně jako na Ethereum, Monero a Dogecoin, zaměřuje velké množství těžařských poolů, které provozují speciální těžební stroje (RIG). Jsou k tomu zapotřebí výkonné grafické karty s pcie risery a zdroje s obrovskými příkony kolem 2000 W.

DASH (DigitalCash)

Ryze anonymní produkt DigitalCash si klade za cíl prorazit podobně, jako Litecoin, zakoupit se dá na burze Binance, ale měl by být viditelný i na známé Coinbase.

podnikání s měnou

Ripple

Není to sice typická kryptoměna – je uzavřená a spolupracuje s řadou bank, ale je stále velmi populární a zřejmě se na burze Coinbase objeví. Obchodovat se s ní dá bez problémů na Binance.

Cardano

Vůbec první kryptoměna na vědecké platformě podporuje každodenní finanční aplikační rozhraní. Očekává se postupné zvyšování popularity a čile se s ní nyní obchoduje na Binance.

Verge

Kdo touží po anonymních, levných a velmi rychlých transakcích, které podporují především ochranu osobních dat, může na Binance obchodovat s touto měnou.

Monero

Stejně jako Verge, je i Monero měnou anonymní s velmi nízkými transakčními poplatky. Monero pracuje na odlišné bázi, než většina kryptoměn, které jsou jistými verzemi Bitcoinu. Monero využívá protokolu CryptoNote a v současné době jej můžete spatřit na Binance a v dohledné době zřejmě i na Coinbase. Monero, spolu s Bitcoinem, Litecoinem, DASH a Ripple jsou konzervativnějšími produkty a investoři, kteří své portfolio upřednostní tímto směrem, zřejmě v letošním roce 2018 neprodělají.