Letní zahradní slavnosti jsou oblíbené

Nejrůznější oslavy svatby nebo jen menší párty se v poslední době stále více pořádají venku na zahradách. Proč třeba v případě svateb odzvonilo honosným svatbám na nejrůznějších zámcích či luxusních hotelích? Lidé už nechtějí svůj velký den prožívat obklopeni luxusem a krásou míst, která s nimi mají pramálo společného. Tyto prostory jsou pro většinu mladých a svobodomyslných lidí brány jako poněkud sešněrované a škrobené. A kdo by dnes chtěl prožívat oslavu své lásky v takovém prostředí?
masozeleninové špízy
Proto už většina z nich volí variantu letní svatby pod širým nebem s nádherným výhledem do okolní krajiny. Naštěstí dnes existují obrovské pártystany, pod které se vejde mnohdy i stovka hostů, kdyby hrozila možnost mokré varianty svatby. Akce venku jsou vždy uvolněnější, než oslavy pořádané vevnitř, a to je přesně ten důvod, proč se raději uchylujeme s oslavou čekat na hezké počasí. Dokonce znám i mnoho lidí, kteří se narodili v zimních měsících, ale své narozeniny slaví klidně i o půl roku dříve nebo později, jen aby si mohli uspořádat letní oslavu na zahradě, kde si ugrilují nějaké to selátko nebo jinou dobrotu, nejlépe když je u toho ještě vyhřátý bazén, ve kterém se dá večer na takové akci zaplavat.
oslava s prskavkami

S volněnou atmosférou pod širým nebem už stále častěji počítají i pořadatelé nejrůznějších hudebních, filmových, folklórních či jiných festivalů, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Také se otvírají nejrůznější zahrady, ve kterých se pořádají slavnosti prakticky čehokoli, jen aby byla příležitost se sejít, popít, poslechnout oblíbenou hudbu a dobře se najíst. Vlastně tohle jsou všechno ty důvody, proč se celou zimu těšíme na léto, na tu vůni slunce, tepla a opékaných buřtů, kdy trávíme celý den venku a doma se objevujeme nejdříve se setměním a ti mladší z nás, až delší dobu po setmění či s ranním rozbřeskem.