Léčivé bylinky a rostliny

Je pouze na Vás, zda budete věřit na bylinky nebo si raději zajdete do lékárny pro osvědčené léky, do kterých je přidaná nějaká ta chemie .
Heřmánek = Tato rostlinka má pěknou vůni. Působí protizánětlivě, dá se používat jako desinfekce. Uklidňuje naši psychiku. Je vhodný na střevní a žaludeční potíže. Pokud máte rýmu a kašel, je dobré jej pít. Používá se také na hemoroidy, vyrážky a záněty. Jestliže je barva Vašich vlasů blond, je dobré ho používat při oplachování. Dokáže totiž barvu zesvětlit. Hodí se tedy k ušetření financí za barvu na vlasy.
bylinkový čaj
Jitrocel = Tato bylinka má velké schopnosti při očistě krve. Měli bychom jitrocel užívat každý den. Jeho účinky jsou totiž obrovské. Pokud máte kašel, využijte právě jitrocel. Užívá se při onemocnění dýchacích cest. Pomáhá při zácpě a zánětu střev. Obklad z jitrocele se hodí, pokud Vás pobodal hmyz nebo se Vám špatně hojí poranění.
Lípový květ = Velice hojně se využívá při chřipce a nachlazení, dokáže totiž snižovat horečku. Jestliže se ve Vašich vlasech nachází lupy, je dobré lípový květ používat při oplachování. Je vhodný při onemocnění močových cest a ledvin. Podporuje trávící činnost. Velice se hodí těhotným ženám, které začínají mít anginu, ale nechtějí brát antibiotika.
Máta = Je známá hlavně díky dobrým účinkům na trávení. Je velice dobrá při žaludečních potížích. Dá se užívat i pro psychický klid. Je vhodná proti stresu a nespavosti. Pokud trpíte ekzémy, vyzkoušejte mátu. Posiluje činnost srdce.
police na koření
Meduňka = Tato bylinka je velice vhodná pro lidi, kteří mají psychické potíže. Mezi její účinky patří: snižovat stres, snižuje nervozitu, celkově uklidňuje nervozitu, snižuje pocity úzkosti. Dále působí na: dobré trávení a zažívání. Pokud trpíte na opary, pak vyzkoušejte meduňku, která má protivirové účinky. Zabraňuje nadýmání, dobře působí na trávení.
Mateřídouška = Meduňka se velice využívá při nespavosti, závrati, bolesti hlavy a na nervozitu. Má uklidňující účinky. Z mateřídoušky se dají dělat obklady na svalové bolesti. Pomáhá řešit poruchy trávení, žaludeční koliky a nadýmání.