Kam v zimě za lyžováním v Česku?

Čenkovice jsou malou vesničkou, která čítá jen pár desítek obyvatel. Nachází se v blízkosti města Ústí nad Orlicí, pátého největšího města pardubického kraje. I když se může zdát, že Čenkovice nemohou moc ničím zaujmout, opak je pravdou. V těsné blízkosti této vesničky se nachází areál Ski Čenkovice, nebo také Ski Bukovka. Na tomto místě vás čeká v zimních měsících spoustu zábavy a sportovních aktivit.

Díky vhodným klimatickým podmínkám je toto místo pro zimní sporty jako dělané. V případě příznivého počasí se tedy v zimě můžete těšit na krásnou zimní pokrývku. Zdejší příroda je kouzelná i v letních měsících, nicméně pokrytá sněhem dostává úplně jiné kouzlo.

snowboard

A co všechno tady na vás čeká? Několik sjezdovek s různou náročností, na které se můžete nechat vyvézt lanovkou či vlekem. Samozřejmostí je možnost zakoupit si skipasy dopředu přes e-shop areálu. Pro odvážlivce čeká i takzvaný snow park, kde si můžete ověřit své dovednosti na nejrůznějších skokáncích, kopečcích, překážkách a podobně. Nicméně začátečníkům úplně nedoporučujeme.

Ski Bukovka je skvělé místo, kde můžete naučit své děti lyžovat. K dispozici je školička lyžování, kde se bude vašim dětem věnovat profesionální instruktor. Pro tuto školičku jsou vyhrazené speciální místa, uzpůsobená tomu, že na nich budou jezdit začátečníci.

Samozřejmostí je také bohatá možnost stravování. Najdete tu restauraci s českou i zahraniční kuchyní, bufety s chutným a rychlým jídlem, nebo nápojové stánky, kde si můžete koupit něco na zahřátí, a to jako nealko, tak něco dobrého s příměsí alkoholu.

lyžování

V areálu je k dispozici i ubytování v krásných apartmánech, které jsou umístěné přímo na svahu, takže odtamtud máte výhled na celou sjezdovku. Případně si můžete vybrat ubytování v některém z penzionů, které jsou rozmístěné nedaleko Čenkovic. Každopádně pokud si plánujete dovolenou v těchto místech, s ubytováním moc neváhejte, jelikož se jedná o turisticky atraktivní místo, které má brzy ubytování obsazené.