Nákupy na vesnici


Malé obchody

Většinou jsou na vesnici jedině malé obchody, které nabízejí velice omezený sortiment. Sortiment v tomto případě není moc pestrý, a tedy na nějaké extra výrobky můžete zapomenout. Musíme se bavit i o ceně, to je další kámen úrazu. Tím, že je na vesnici malý obchod a musí se uživit, tak je jasné, že nasadí poměrně velké ceny, není zde totiž pořádná konkurence, která by ceny tlačila dolů. Lidé na vesnici, tedy kupují zboží za mnohem větší ceny. Malé obchody na vesnicích nabízí pro starousedlíky hezké prostředí, kde se dá popovídat s přáteli. Na vesnici se totiž lidé dobře mezi sebou znají.

 zboží v košíku.jpg

Diskontní prodejny

Na některých vesnicích se nicméně dokáži prosadit i diskontní prodejny. Někteří starostové již povolují jejich stavbu a sami obchodní řetězce na vesnice chtějí. Je zde totiž poměrně velký potenciál pro růst kupní síly. Lidé zde nejsou zvyklý na velký výběr zboží a ani na nízké ceny. Pokud se rozhodnete nakupovat v diskontních prodejnách, tak je to pro vás dobrá volba. Ušetříte vaše peníze, nakoupíte si potřebné a kvalitní zboží.

trh ovoce.jpg 

 

Kavárny jako prodejní místa?

Myslíte si, že to není možné, aby se v kavárně dalo nakoupit? Ano, je to možné. Na vesnicích se totiž někdy ani malé obchůdky nechytnou a neudrží. V tom případě můžete základní potraviny (pečivo, mléčné výrobky, uzeniny a další) nakoupit i v kavárně. Někdy je to jediný způsob, jak si můžete nakoupit jídlo. Lze se tedy domnívat, že ceny budou poměrně vysoké. Jak se to vezme a jak kde. Tento nákup si zákazník totiž může zpříjemnit tím, že si dá kávičku a dobrý zákusek.

 hledání shopu.jpg

Trafika

Zdrojem nákupu na vesnici může být i trafika, kde si samozřejmě koupíte tisk (časopisy, noviny) a klidně i tabák. Některé trafiky zde nabízejí i například základní pečivo, bagety a nějaký ten alkohol, pár druhů sýra nebo uzeniny. Samozřejmě, že o výběru se zde nedá vůbec hovořit, tak to prostě je. Někde bohužel jiná možnost není, proto se musíte spokojit i s touto variantou. Ceny jsou zde opět vyšší vzhledem k absenci jakékoliv konkurence.