Kdo podnikateli půjčí peníze?

K tomu, aby se podnikatel dostal do problémů, stačí často jen velice málo. Klidně stačí i jen jeden jediný odběratel, který nezaplatí za dodávku, klidně i jen jediný dodavatel, který včas nedodá materiál, ze kterého se mělo něco vyrobit, klidně se může stát i nějaký jiný problém. A rázem je třeba platit ze svého.
Jenže co když není z čeho?
Pak je tu vlastně jen jedna jediná možnost. Je třeba vzít si na překlenutí oněch obtíží půjčku.
vějíř z bankovek

Ovšem to se snadno řekne, ale nejednou jen velice těžko uskuteční. Protože má každý poskytovatel půjček svá pravidla, jimž musí žadatelé vyhovět, a ta jsou nejednou natolik přísná, že je člověk v nesnázích není schopen dodržet.
A pak přijde vhod například americká hypotéka bez dokládání příjmů. Což je nebankovní produkt, u kterého jsou nastaveny podmínky jinak než u většiny ostatních půjček, což dává naději na úspěch i žadatelům ‚nezajímavým‘.
Aby dotyčný podnikatel získal takovouto hypotéku, musí být v první řadě schopen dát za ni do zástavy nějakou nemovitost. Což je základní podmínka. A díky takovéto zástavě je možné získat půjčku až do výše sedmdesáti procent odhadní ceny této nemovitosti, což mohou být i docela velké peníze.
rozprostřená eura

Kdo může takovou nemovitost nabídnout, nemusí se obávat ani toho, že nemá zrovna valné daňové přiznání, že má nízké příjmy a dost možná i nějaký ten záznam v registrech dlužníků, exekuci a podobně. Protože nad lecčím se tu dá přimhouřit oko, v lecčems lze najít vhodné kompromisní řešení. A jakmile se dosáhne oboustranně výhodné dohody, není nic jednoduššího, než bez zbytečného papírování podepsat smlouvu a peníze jsou převedeny na žadatelův účet velice rychle.
A podmínky splácení jsou tu nastaveny tak, aby nebyly pro nikoho problémem. Vracet lze i po hodně dlouhou dobu, ale klidně vše i splatit předčasně, úroky jsou příznivé,…
A co si přát víc?