Kde nejlépe upravit fotky?


Photoshop
Jeden z nejznámějších a nejpoužívanějších programů na úpravu fotek je photoshop. Tady můžete upravovat nejen své fotografie, ale také obrázky vytvářet a dále je vhodný i na vytváření a úpravu grafiky pro webové stránky. Fotografiím můžeme přidat různé odstíny barev, jas či kontrast, ale také řadu rozmanitých efektů. Z fotografie také můžete vyříznout kus obrázku, který zde nechcete nebo naopak něco přidat. Fotky lze retušovat, což se hodí každému, nejen modelkám. Photoshop se neustále zlepšuje a s každou další verzí přináší řadu vylepšení, které uvítá každý nadšený fotograf.

Lightroom
Dalším výborným programem je Lightroom. Lightroom je vhodný zejména pro začátečníky, na ovládání není tolik složitý, jako například již zmíněný Photoshop. Výhodou je také levnější cena a Lightroom je vhodný zejména na rychlejší úpravy fotek, kdy nepotřebujeme fotky až tolik přetvářet. Jeho významné plus je také v tom, že fotky nejen upravuje, ale také třídí a uspořádává.

Zoner
Dalším velmi používaným a chváleným programem je Zoner. Zoner je také, stejně jako Lightroom, vhodný zejména pro začátečníky, jeho ovládání je poměrně jednoduché. Nespornou výhodou je určitě jeho cena, levnější program, než je tento na českém trhu nekoupíte, navíc si můžete program i na měsíc vyzkoušet zdarma a používat Zoner můžete zadarmo i poté, ovšem bez některých funkcí, což by někomu, kdo s focením teprve začíná, mělo stačit.

iPhoto
Apple se svou řadou produktů i softwarů se angažuje i v této oblasti. Došlo k vytvoření programu iPhoto, který je dostupný v počítačích Mac, taktéž od společnosti Apple. Program obsahuje vše, co programy zmíněné výše a vytváří jim tak konkurenci. Navíc program nemusíte složitě stahovat, máte ho rovnou dostupný v počítači.

Řadu programů na úpravu fotek, lze najít i online na různých internetových stránkách. Fotografii sem jen vložíte a upravíte přímo na dané stránce. Možnosti jsou zde sice omezené, ale pro základní úpravy to stačí.