Jaké povinnosti mají naši dodavatelé


Když jdete nakupovat, někdy se stane to, že dané zboží už je vyprodané. Obvykle viníme obchod, že neměl na skladě dost kusů. V některých případech to skutečně tak je, že obchod objedná daného druhu výrobku schválně málo. Jde především o ty, které jsou zrovna v akci a o které tedy bude velká poptávka.sklad s výrobní halou

Proč to ale manažeři dělají? Jako ve většině věcí, týkajících se obchodu, je odpověď jednoduchá: aby zvýšili svůj zisk. Jak? Tím, že nebudou mít zrovna ten druh, který je v akci, přinutí část zákazníků k tomu, aby si koupila to, co zrovna není zlevněno.

To samozřejmě příliš zákazníků neudělá. Proto nastupuje další trik, kterým je naskladnit daný výrobek, který není v akci, více, a dát ho tím pádem i do regálu, kde původně byly akční výrobky. Značnou část kupujících to zmate a často nezjistí svůj omyl ani u pokladny. A jelikož si většina z nás nebere lístek, záměnu ani nezjistí.

Ta část, která si podezřele vysoké ceny všimne, obvykle stejně danou věc stejně koupí. Málokdo má náladu ji jít vracet, zvláště pokud je to něco, co stejně potřebuje.

Ovšem, jak již bylo řečeno, ve většině případů to není až tak vina obchodů, a mají pravdu, když říkají: „Naši dodavatelé bydesign.cz se zpozdili, nemůžeme nic dělat.“. Služby dodavatelů totiž prošly v posledních desetiletích velkou změnou.

Tou první je, že díky moderním technologiím si obchody mohou výrobky objednat na přesně daný čas. To samozřejmě znamená, že nepotřebují skladové prostory. Mohou tedy rozšířit prodejní část, což znamená, že se jim tam vejde více různého zboží.

Je však povinností obchodu, aby si přesně zjistil, kolik kterého druhu výrobku a kdy bude potřebovat. Tuto informaci musí následně předat dodavatelské firmě, se kterou má smlouvu, a ta už mu zajistí dodávku z velkoskladu v přesně určený čas. Není tedy divu, že u supermarketů staví dodávky i několikrát denně. Koneckonců, některé zboží se rychle vyprodá a je třeba jej doplnit i dvakrát denně.

Na druhou stranu to klade na dodavatele povinnost dostát svým závazkům a vše přivézt přesně dle objednávky. To však klade velké nároky na řidiče, kterým je často dáván na dovezení určitý čas. Pokud se zpozdí, bude jim z výplaty strhnuto penále.nákladní automobil

To by nebyl až takový problém. Tím je to, že tyto časy jsou nastaveny podle jízdy za ideálních podmínek, to znamená dobrá viditelnost, suché silnice a žádné dopravní zácpy. Ovšem jak víme, naše dopravní situace jsou málokdy tak ideální. V zimě se k tomu navíc přidává náledí, které působí další problémy.

Proto až zase nebudou mít ve vašem obchodě dané zboží, zamyslete se, kolik nákladních automobilů se ročně dostane do dopravní nehody a popřemýšlejte, zda si skutečně chcete stěžovat na něco, co pokladní těžko může změnit.