Zařizujeme pohodlnou a praktickou pracovnu

Pokud je to jednorázová věc, jistě můžete pracovat u kuchyňského stolu, na pohovce nebo na posteli. Ovšem pokud z domu pracujete často, nejspíš potřebujete místo, kde byste svou  práci mohli nerušeně vykonávat.
Je nutné, abyste si přizpůsobili své nejbližší okolí, aby vaše práce byla pohodlnější a hlavně plnohodnotná. Ať už je náplní vaší práce cokoli, téměř určitě k ní potřebujete počítač či laptop. Právě to je dominantou vašeho pracovního prostoru.


Ovšem co všechno musíte ještě zařídit, aby vaše domácí pracovna byla plnohodnotná a uzpůsobená právě pro vás?

–          Pracovna by neměla být v obytné části domu nebo bytu: znamená to, že byste svou pracovnu měli situovat do místa, kde není moc lidí, kudy se neprochází do hlavních místností nebo někde, kde by vás rušil běžný hluk domácnosti, jako je dětský pokoj, nebo televize v obývacím pokoji.

–          Police, skříňky a úložné prostory: každý ke své práci potřebuje dokumenty, papíry, tužky, poznámky, mobil nebo jiné věci. Ty je potřeba někde skladovat. Ideálně v nich mít pořádek a vědět, co kam patří. Je jistě dobré zakládat si šanony a mít vyhrazené police, v nichž budete mít věci, které potřebujete. Nejblíže sobě to, co potřebujete nejčastěji.
–          Správný stůl: pro výběr je také důležitá správná pracovní deska. Ta by měla být jednak v té správné výši, ale také by měla být dostatečně velká. Pokud vlastníte stolní počítač, měl by stůl mít vyvýšené místo na monitor. Nezapomínejte na zdravé sezení.

–          Židle: by měla být zdravotní. Ideálně by měla mít bederní opěrku, ale také opěrky na ruce. Měla by být výškově i sklonově nastavitelná.
–          Kartonové boxy a pořadače: určitě vám při práci pomůže i design vašeho okolí. Pokud nemáte rádi šeď a nudu a rádi si své pracovní místo zkrášlíte, určitě sáhněte po vzorovaných barevných kartonových boxech nebo pořadačích.