Youtubeři

V České republice jsou neúspěšnější tito Youtubeři:
1)Jirka Král
Jirka Král má už více než 800 tisíc odběratelů, a ti mu každým dnem přibývají. Jeho tvorba se zaměřuje zejména na tzv. Let´s play, tedy hraní her, které on sám komentuje a natáčení vlogů. Jirka je však velmi aktivní i mimo Youtube, v obchodním domě Kotva založil Zetko, což je kavárna s hernou zároveň. Řada jeho obdivovatelů si sem chodí zahrát nejnovější hry a, když se jim poštěstí, můžou si zahrát i s ním samotným. Kromě toho také vytvořil vlastní hru a časopis Forbes ho zařadil na první místo v žebříčku nejvlivnějších Čechů na sociálních sítí.

2)Shopaholic Nicol
Shopaholic Nicol neboli Nikola Čechová je další velmi úspěšnou Youtuberkou. Její počet odběratelů se blíží 400 tisícům. Její kanál je zaměřen lifestylově a najdeme zde tak od každého něco. Točí jednak vlogy, líčící či účesová videa nebo jen „povídací“ videa o svém životě. Kromě Youtube také moderuje spolu s Milanem Peroutkou pořad na hudební stanici Óčko, kde vyzpovídává další Youtubery.

3)Ment
MenT je youtuber, který má v České republice nejvíce odběratelů, jejich počet nedávno překročil 900 tisíc a blíží se tak k milionu odběratelů, za který získá golden button. Jeho vlastní jméno je Jan Macák a s tvorbou videí začal už ve 12 letech. Zaměřuje se zejména na herní videa a hraje zde hry jako například Minecraft, dále také natáčí různá vtipná videa, v jednom videu dokonce jedl škorpiona.

4)Teri Blitzen
Teri Blitzen, vlastním jménem Tereza Hodanová je jednou z nejmladších takto úspěšných Youtuberek. Její počet odběratelů lehce překročil hranici 400 tisíc. Své videa zaměřuje zejména na módu a vlogy ze svých cest, najdeme na jejím kanále ale i další videa s různou tématikou. Má také vlastní značku parfému Teri Blitzen a v loňském navrhla i řadu školních pomůcek.

5)Pedro
Pedro je zase jedním z nejstarších na Youtube scéně. Jeho kanál se nazývá PedrosGame a má přes 600 tisíc odběratelů. Jak už název napovídá hlavním tématem jeho kanálu je hraní her. Hraje tak hry jako Mafia II, GTA, The Sims a další. Spolupracuje hodně s dalšími Youtubery, například z výše zmíněnými Jirkou Králem a Mentem, ale také s Housem či Gejmrem.