Přijímá teplo ze sluníčka

Chcete mít vodu ve vašem domácím zahradním bazénu pořád krásně teplou? Samozřejmě, že voda by neměla být příliš horká, ale to se asi ještě nikdy nestalo, aby na zahradě byla voda tak teplá, že byste do ní nevlezli. Solární plachta na bazén má však ještě více účinků, kterými se může pochlubit.

plachta

1. Především musí ležet rovnoměrně na hladině a dotýkat se jí, aby mohl probíhat přenos tepla ze slunečních paprsků na povrch. Ten se následně oteplí a přenese teplo, pomocí speciálních UV stabilizátorů na hladinu vody, která se pak rozptýlí po celém prostoru a díky tomu se voda krásně ohřívá.,

2. Mezi další kladné vlastnosti můžeme zařadit i to, že slouží jako běžná plachta. Zakryje nám vodu před nežádoucími vlivy z okolního prostředí. Každý majitel venkovního typu moc dobře zná tento jev, kterým jsou nežádoucí okolní vlivy. Často nejde jenom o počasí, například vítr, který nám do vody zanese trávy, hmyz nebo pyl. Ale i samovolně se ve venkovním prostředí pohybují různá semínka, větvičky, trávy, něco létá vzduchem a něco tam zkrátka spadne, takže mít zakrytý povrch je velká výhoda, protože následně nemusíte hodinu vybírat tyto „drobky a nečistot z vody“.

3. Zabraňuje ztrátě tepla. Teplo, které se pomocí slunečního záření již do vody dostane, se následně okamžitě nemůže vytratit, protože mu tato plachta zabrání. Brání také nočnímu ochlazování vody. Díky tomu udržíme teplejší vodu ve dne i v noci. Abychom naakumulované teplo neztráceli, přikryjeme celou hladinu.

4. V horkých letních dnech se voda tolik neodpařuje. Lepší je mít přikrytou hladinu, protože se následně voda tolik nebude odpařovat.

voda

Ohřívání vody je příjemné

Mít vodu teplou tak akorát je snem každého, kdo rád plave a má na své zahradě venkovní typ na koupání. Pokrývky se vyrábí v modré, černé nebo transparentní tedy průhledné. Provedení si můžete vybrat dle svého přání. Vždy si také musíte vybrat správnou velikost, aby pokrývka mohla ležet přímo na hladině a probíhal dostatečný přenos tepla ze sluníčka pomocí paprsků a UV stabilizátorů, které jsou v každé pokrývce obsaženy a díky kterým se rychleji a efektivněji voda nahřívá.