Počítače přinesly lidem velké možnosti

Když se počítačová technika začala objevovat na trhu a poté se začínala dostávat do mnohých domácností, nikdo ještě netušil jak velkým a mocným nástrojem nebo pomocníkem se pro mnohé majitele této technologie stane. V dnešní době jsme na tom tak, že se prakticky bez nich a připojení na internet neobejdeme. Mnoho důležitých věcí si můžeme zařídit z pohodlí domova a jako běžným uživatelům se tato metoda velmi zamlouvá. Zbývá totiž více času na jiné věci, než běhat po úřadech, na banku nebo dokonce po nákupech. To již samo o sobě naznačuje, že i dnešní podnikatelé se bez správné prezentace na internetových stránkách neobejdou. Potřebují nutně vypracovat správně a efektivně prezentaci své firmy nebo společnosti a především nabídnout své produkty nebo služby, na takové úrovni, že si jich ihned každý všimne.
většina uživatelů vyhledává z pohodlí domova informace na internetu

Zkratky v internetovém světě

Pro programátory byly zkratky vždycky důležité, jelikož se tak dorozuměli mezi sebou i s technikou. Běžný uživatel je ke své činnosti zase až tak nepotřebuje, ale přesto je dobré o nich něco vědět. Stejné je to s prezentující firmou, která by měla být seznámena alespoň informativně, jak si její webové stránky vedou. Potom zkratka SERP je známá pro všechny skupiny lidí, dokonce ji využívají, aniž by věděli, o co se jedná. Nicméně je důležitou součástí hledání na internetu v internetových vyhledávačích.
žena, která zadává do vyhledávače to, co potřebuje najít
Ze strany uživatele internetu:
Potřebuji něco najít, získat informaci, radu nebo si vyhledat správný obchod atd. Potom je zcela jasné, že si zadám určité slovo, větu nebo věc a během chvíle dostanu nabídku, kde by se mohla ukrývat odpověď na můj dotaz. Přirozeně v podobě nejlépe několika stránek, ovšem koho to zajímá, pro mě budou ideální nanejvýše dvě strany, to abychom dali šanci ostatním nabídkám, ale i tak je to už unavující.
Ze strany podnikající nebo informující osoby:
Potřebuji stránky v takovém provedení, abych mohl oslovit co nejvíce návštěvníků a nabídnout jim své produkty a služby. Je zcela přirozené, že největší šanci budu mít na předním místě, navíc je důležité ještě provést analýzu webu, zdali to bude takto dobře provedené.
Obě dvě strany pracují se zkratkou SERP, která je svede dohromady. Je to stránka výsledků zobrazená vyhledávačem na zadaná vyhledávaná slova. Již to je výzva pro to, aby webové stránky podnikajících osob byly dobře zpracovány a skutečně se zobrazovaly na předních místech, což zaručí návštěvnost a následující prosperitu firmy.