Pán blesků

Nikola Tesla, vynálezce a inovátor srbského původu, nejvýznamnější elektrotechnický inženýr v Americe,
Bohužel se mu nikdy nedostalo odpovídajícího uznání, jako se dostalo mnohým jiným. A to mu vděčíme za převratné vynálezy, které ovlivňují každodenně naše životy – ať už se jedná o rádio, ovladače, Teslůvtransformátor a turbínu či elektromotorna střídavý proud. Patentoval více než 200 vynálezů, další objevy předpověděl. Položil základy k objevu radaru, navrhl princip vznášedla.
nabíjecí stanice 
Realizoval méně podnikatelsky výdělečné vizionářské projekty, hlavně s bezdrátovým přenosem elektrické energie. Zabýval se futuristickými projekty jako např. tzv. paprsky smrti (teleforce), které v době 2. světové války nabídl vládě USA k případné obraně proti nacistickému Německu nebo létajícími stroji poháněnými elektromagnetickým polem.
 nabíjení vozu
V roce 1911 sdělil novinářům:
„Můj létající stroj nebude mít křídla ani vrtule. Kdyby jste to viděli na zemi, neuhodli byste, že je to létající stroj. I přesto se bude moci pohybovat libovolným směrem a dokonalou bezpečností i při vyšších rychlostech, než jakých bylo dosud dosaženo. Zcela stacionárně to může zůstat ve vzduchu a to i ve větrných podmínkách po dlouhou dobu. Jeho nosnost  nebude závislá na žádných zařízeních, půjde čistě o mechanický účinek.“ Také vám tento popis cosi připomíná?
 
 Dělal pokusy s blesky. S finanční pomocí přátel vybudoval v horách Colorada laboratoř. Přemýšlel, jak jejich obrovskou energii zkrotit a distribuovat bez pomoci jakéhokoliv vedení.  Byl přesvědčen, že lidstvo se bez drátů vysokého napětí bez problémů obejde.
Na Long Islandu vybudoval šedesátimetrovou věž (projekt Wardenclyffe), ze které chtěl posílat bezdrátově zdarma energii. Projekt však byl ukončen, když jeho mecenáš zastavil přísun financí na základě objevů Marconiho.
 
Zajímavý byl jeho předpoklad ohledně umělé inteligence. „Lidé vyrobí teleautomaty schopné jednat tak, jako kdyby měly vlastní inteligenci a jejich příchod způsobí revoluci.“ Prorokoval také, že pokud bude lidstvo využívat k válkám bojové stroje s umělou inteligencí, logicky přestane k válkám docházet.
 teslův transformátor
Závěrem jedem z jeho citátů:
„Můj mozek je pouze příjemce, ve vesmíru je totiž jádro, které obsahuje všechny vědomosti, sílu a inspiraci. Do tajemství tohoto jádra jsem nepronikl, ale vím, že existují.“