Nestyďte se za úsměv!

Zuby jsou vizitka člověka. Ať už si to připouštíme, či nikoliv, v momentě, kdy se na nás někdo usměje a má křivé, zanedbané zuby, často k němu zaujmeme negativní postoj. Není opravdu nic hezčího, nežli krásný úsměv.

Zároveň nemusíte truchlit, pokud jste již dospělí a rovný chrup nemáte. Neexistuje žádný věk, kdy by bylo pozdě začít z rovnáním zubů. Může se do toho pustit zkrátka každý. Nehledě na to, že rovnátka pro dospělé jsou v současnosti naprosto běžnou záležitostí.
rovné zuby

Ovšem při výběru doktora, kterému se svěříte do péče, buďte nanejvýš obezřetní. Pokud zvolíte špatně, mohly by to odskákat nejen vaše zuby, ale i peněženka. Náprava by pak byla o to zdlouhavější a dražší.

Jedni z nejvyhlášenějších odborníků na našem území jsou PetrOrtho s.r.o. Ordinace se nachází v centru Prahy s výbornou dostupností. Máte-li tedy možnost, jistě se vyplatí dojíždět právě sem.

Při první návštěvě ordinace je vám vždy v první řadě oznámena vaše diagnóza. Předem jste seznámeni s postupy, finanční náročností i riziky. Záleží jen na vás, jakou léčbu zvolíte.

Nabízeno je hned několik druhů rovnátek. Asi nejznámější jsou klasická kovová rovnátka, která jsou přichycena k zubům pomocí malých železných zámečků. Tato varianta je velice účinná. Jejím plusem je i nízká finanční náročnost a to, že díky těmto aparátům jsou srovnány téměř všechny vady. Nicméně velkou nevýhodou je právě vzhled a špatná údržba. Zuby se podstatně hůře čistí a pod zámečky mohou vznikat kazy.
úsměv ženy

Tyto zásadní nevýhody se podařilo vyřešit s nástupem nového typu rovnátek. Jejich název je invisalign, nebo také neviditelná rovnátka. Stejně jako klasická kovová rovnátka si poradí se všemi vadami. Jejich velkou výhodou je i snadná údržba. Jsou snímatelné, můžete si je tedy kdykoliv sundat a pořádně udělat dentální hygienu. Nicméně musíte předem počítat s většími finančními náklady.