Neřiďte pod vlivem


I naprostému nealkoholikovi se může někdy stát, že se někde zapomene. Dopřeje si někde, dejme tomu na návštěvě, oslavě či při jiné příležitosti, nějakou tu skleničku. A teprve poté si vzpomene, že vlastně stojí venku jeho auto a on měl tímto ještě někam zajet, případně se tímto odtud někam vrátit.
Ouha! Co teď? Snad každý u nás přece ví, že se pod vlivem alkoholu řídit nesmí, že je podobné počínání nebezpečné přinejmenším pro řidičský průkaz, který dotyčnému mohou sebrat.označení taxi
Rozum velí zůstat do úplného vystřízlivění na místě. Případně tu nechat auto samotné a využít odvoz někým jiným, dejme tom hromadnou dopravou či taxíkem. Ale co když by se sem pak člověk pro svůj vůz jen těžko vracel? Nebo co když ho bude potřebovat jinde dříve, než by si ho tu mohl vyzvednout? Nebo co kdyby na místě klidně i rád přenocoval, jenže tu pro něj není k dispozici ani trochu příhodné místo pro nocleh?
Pak se hlupák či dokonce šílenec rozhodne, že to zkrátka riskne. Usedne podnapilý za volant a vydá se na cestu. A možná dorazí v pořádku tam, kam měl. Ale možná také ne. Možná ho cestou zastaví hlídka, možná narazí do něčeho či někoho. A budou nepříjemnosti.taxi na ulici
Moudrý a se situací obeznámený člověk si pak počíná jinak. Ten si to dokáže zařídit. Třeba tak, že jednoduše zavolá na patřičné telefonní číslo a na dispečinku si zařídí taxi odvoz auta. Což je služba zaměřená právě na podobné situace.
Po dohodě si ho tu totiž vyzvednou hned dva firemní šoféři. Přijedou služebním autem, jeden přesedne do zákazníkova auta a klienta jeho vozem odveze tam, kam je třeba, a druhý z řidičů je ve vozidle firemním následuje, aby v cíli svého kolegu opět naložil a odvezl, kam je potřeba.
Každý se tak snadno dostane svým autem do cíle. A bez ohledu na množství alkoholu v jeho krvi je to bezpečné a spolehlivé. A co by si mohl podnapilý majitel vozu přát víc?