Nenechte se podvádět na internetu

Díky internetu máme také spoustu možností i v osobní sféře. Především formy navazování kontatků se změnily. Internet je plný seznamek a sociální sítě nás zvou k seznamování neustále. Na tom, že se lidé seznámí na internetu, není nic špatného. Vzniklo tak už mnoho přátelství, spokojených vztahů a dokonce i šťastných manželství. Ale ve střehu musíme být, protože internet je také plný podvodů a bohužel i v té nejcitlivější oblasti, jakým je LÁSKA.
 
OSOBNÍ SETKÁNÍ NIKDY!
Na internetu Vám vlastně každý může o sobě sdělit cokoliv, co nemusí být pravda. Toho bychom si měli být vědomi v první řadě a asi to také každého napadne. Pokud ve známosti pokračujete a jednou se i sejdete, takové lži velmi snadno vyplavou na povrch. Ale co když ten druhý o osobní setkání vůbec nestojí?
 
V HLAVNÍ ROLI PENÍZE I ÚNIK Z REALITY
Člověk, který se na sociálních médiích vydává za někoho jiného, nejčastěji využívá osamocené ženy, jenž se svojí touhou po lásce a pozornosti nejsnadněji naletí podvodníkovi. Ty jsou nejpřístupnější k udržování romantického vztahu na dálku i k poskytnutí peněz falešnému nápadníkovi, který předstírá různé překážky, jenž brání jejich setkání.

Jindy však jde takovým lidem pouze o pobavení a únik z frustrujícího života. Z obavy z odhalení při nátlaku na osobní setkání, po určité době se zbaví svojí fiktivní postavy a odhalí svoji pravou tvář. Na oběti přitom zanechají nemalé psychické následky.
 
NEJSTE TAKÉ OBĚŤ?
Při navazování známostí na internetu je třeba dodržovat určité zásady:
·         nesvěřujte své intimní problémy někomu, koho jste v životě neviděli
·         ukončete včas vztah s člověkem, který opakovaně otálí s osobním setkáním, protože:
 
– POKUD VÁS ČLOVĚK VIDĚT NEMŮŽE, ZŘEJMĚ PŘEDEVŠÍM NECHCE
– KDO OPRAVDU CHCE, CESTU SI NAJDE A ZAMILOVANÝ ČLOVĚK VŽDY
– CO JE  AŽ PŘÍLIŠ PERFEKTNÍ, NEBÝVÁ SKUTEČNÉ