I pozemek může být dobrou zárukou za hypotéku

Třeba právě i vy potřebujete bydlet. Pozemek máte, ale nemáte peníze, za které byste postavili dům. Takže vám nezbývá nic jiného, než si tyto peníze půjčit. Je to snadné anebo byste se měli připravit na nějaké komplikace?
Získat dostatek peněz na bydlení nemusí být nic složitého, pokud máte možnost poskytnout zvolené finanční společnosti nezbytné záruky. A to není jen tak. V praxi to znamená, že musíte mít nejen dostatečný příjem, ale také dostatečné úspory, abyste splnili povinnou finanční spoluúčast. Dřívější sto procentní hypotéku vám dnes nikdo neposkytne, takže vám nezbývá, než si počkat do doby, kdy potřebný obnos peněz našetříte, anebo tuto povinnost vyřešit jiným způsobem. Ale jak?

dalekohled – výhled na peníze.jpg

Pokud jde o povinnou finanční spoluúčast, tak ji nemusíte řešit pouze hotovými penězi, ale třeba i nemovitostí. Jestliže máte po ruce nemovitost, která má dostatečnou nebo případně vyšší hodnotu, než je potřeba, máte vyhráno. Může se stejně tak dobře jednat o pozemek, na kterém plánujete stavět, stejně tak jako o libovolnou jinou nemovitost, která se stavbou nijak nesouvisí.
Navíc, nemovitost oceníte i v situaci, kdy se rozhodnete požádat o nebankovní hypotéku.

indické bankovky.jpg

U většiny nebankovních hypoték, stejně tak jako u amerických hypoték, je vyžadováno ručení nemovitostí. Jde hlavně o to, jaká je aktuální tržní hodnota takové nemovitosti. To je zásadní, naopak to, o jaký konkrétní druh nemovitosti se jedná, je podružné. Takže můžete získat hypotéku na pozemek http://www.fahd.cz/nebankovni-hypoteka/ i hypotéku na běžný či družstevní byt. A dokonce i na nebytové prostory, třeba když jako zástavu využijete výrobní areál své firmy, hotel, a jiné nemovitosti. Ne vždy se ovšem musí jednat o velké a hodnotné nemovitosti. V případě, kdy pomýšlíte na půjčku v řádu několika desítek tisíc, by byla taková zástava zbytečně riskantní. V takovém případě je lepší zvolit třeba půjčku na garáž anebo na zahradní chatu.