Zahradní altány pro komfortní posezení v zahradě


Pokud zrovna zakládáte zahradu, máte ideální možnost rozhodnout se, zda si příležitostně nebo rovnou hned v zahradě zřídíte místo, kde si naplno můžete vychutnat s celou rodinou a s přáteli příjemnou atmosféru posezení venku, a to i v období, kdy je třeba deštivo a bez potřebného zázemí byste si museli odpustit to skvělé grilování nebo třeba jen poklidnou četbu po nedělním obědě.

děvče v altánu

Dřevěný zahradní altán a široká variabilita jeho vzhledu dokáže uspokojit nároky i těch nejnáročnějších zájemců. Pokud chcete svůj altán bez starostí s jeho stavbou, můžete si vybrat z dostupných modelů, které jsou v nabídce, nebo si nechat stavební komponenty přizpůsobit podle svých potřeb. Potom si k vybranému altánu můžete zakoupit dodání a stavbu na klíč. Jedinou vaší starostí zůstane připravit vhodný terén, kde by měl nový altán stát. Jako nejoptimálnější se hodí místo někde v závětří, které dokáže výrazně zlepšit pobyt venku při horším počasí.

zahradní altánek na zděném základu

Altán je nejen praktická zahradní stavba, ale je to zároveň nejvýraznější zahradní dekorace, a proto je vhodným místem pro jeho umístění prostor, kde vynikne a kde na něj bude pěkný pohled. Svou roli hraje kombinace volného prostoru a stávající nebo budoucí zeleně v zahradě. Pokud se chcete vyhnout sousedským půtkám, neplánujte si altán blízko sousedního pozemku.

Povrch terénu je nutný před stavbou dobře srovnat a zpevnit. Jednoduchou možností je vrstva štěrku. Pokud patříte mezi kutily, bez velkých obtíží dokážete altánek z dodaných dílů postavit ve dvou lidech. Peníze, které ušetříte za stavbu, můžete investovat do vnitřního vybavení. Dřevěné díly dostanete s jasným návodem a veškerým spojovacím materiálem. Veškeré dřevo je chráněné tlakovou impregnací, která zasahuje do hloubky dřeva a dlouhodobě vytváří ochranu proti vnějším přírodním vlivům. Smrkové dřevo tak stačí natřít vhodným nátěrem s barevným tónováním.