Péče o vlasy nejen pomocí šampónu

Kosmetické výrobky, zakonzervované chemickými látkami kvůli vyšší trvanlivosti, nemůžou být nikdy lepšími, než čerstvé potraviny a ingredience, které máte doma.

Avokádová maska

Avokádo – nazývající se superpotravinou, má nejenže velmi zdravé účinky na vnitřek těla, ale také na zevnějšek. Je velmi bohaté na minerální látky a spoustu vitamínů. Jelikož podporuje regeneraci buněk, je skvělou volbou pro suché nebo poškozené vlasy.

Ingredience:

Jedno zralé avokádo

Lžička medu

Vydlabanou dužinu avokáda rozmělníme v misce. Poté přidáme lžičku medu a dobře promícháme. Maska se nanáší na vlhké, umyté vlasy. Začínáme u kořínku a na pokožce hlavy, postupně přecházíme s nanášením až ke konečkům. Dobré je celý postup zakončit pročesáním vlasů hřebenem se širokými zuby, pro úplné rovnoměrné rozetření po vlasech. Vlasy zakryjeme a zabalíme do potravinářské fólie, necháme působit 45 minut. Poté vlasy opláchneme vodou, umyjeme šamponem a znovu opláchneme vodou. Po uschnutí by vlasy měli být zregenerované, hebké na dotek a mít zdraví lesklý odlesk.
žlutý citron

Citrónová maska

Citrón – je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů. Obnovuje rovnováhu kyselin, pH pokožky a odstraňuje tak přebytečné oleje, maz. Je tedy volbou pro mastné vlasy, ale vzhledem k vyrovnávání pH i pro vlasy trpící na lupy.

Ingredience:

Citrón

Voda

Z půlky citrónu nastrouháme kúru, následně do misky ke kůře přidáme šťávu z celého citrónu. Zalijeme cca 5 lžícemi vody. Dobře promícháme a masku nanášíme do pokožky hlavy, ke kořínkům, ne ke konečkům. Pokožku hlavy zakryjeme do potravinářské fólie a necháme 20 minut působit. Vlasy pak důkladně umyjeme vodou, nejlépe dvakrát, šampón není nutný. Po uschnutí vlasů, by pokožka hlavy neměla být mastná, v případě použití kvůli lupům, by měly být odstraněny a pokožka by měla mít normální pH – tzn. už by se lupy neměly objevit.
mašle ve vlasech

Další důležitou péčí je samotné mytí vlasů. Dávno jsou však doby, kdy k tomu byl určený pouze šampón. Novým trendem mytí vlasů je tak mytí „No poo“ – bez šamponu .