Co je IM academy a proč je nebezpečná

Asi každý z nás sní o tom, že bude mít spoustu peněz, aniž b musel chodit denně do zaměstnání. A jednou z možností, jak tento sen uskutečnit, je obchodování na burze. Ve stručnosti se jedná o obchodování s cennými papíry, nejčastěji s akciemi. Zjednodušeně řečeno, koupíte je, když je jejich cena nízká a prodáte, když se zvedne.

Takto řečeno to zní jednoduše, avšak je nutné si uvědomit, že to skrývá nejrůznější rizika. Především začátečník bude mít velký problém odhadnout dobu, kdy a co nakoupit a kdy prodat. Snadno se tak může stát, že přijde o všechny své peníze.

burza

Pro tyto nové zájemce však existují i společnosti, které jim nabízí radu a pomoc v orientaci na finančním trhu. Jednou z nich je i IM academy. Ta se chlubí tím, že z vás udělá boháče, aniž byste museli chodit do práce. A to přece zní skvěle, ne?

Ve skutečnosti je zde hned několik problémů. Ano, sice poskytuje rady do začátku, avšak zároveň se velmi soustředí na nábor nových lidí. Každý je prakticky nucen, aby přivedl co největší množství nových klientů. Zdá se vám to podezřelé? To protože tomu tak je.

V zásadě se jedná o pyramidové schéma, kdy hlavním cílem je zbohatnutí majitele firmy za pomoci náboru stále nových a nových lidí. Každý, kdo tam přijde, je nucen platit poměrně velký měsíční poplatek, a to do té doby, než přivede alespoň jednoho dalšího člověka. Ten je opět nucen platit poplatek, dokud nepřivede dalšího, a tak to pokračuje stále dál.

burza2

Je samozřejmé, že v žádném materiálu, který při náboru dostanete, není ani zmínka o rizicích, která jsou s obchodováním na burze spojena, a už vůbec ne to, že toto odvětví je vhodné pouze pro malé procento lidí.

Celkem vzato je tedy mnohem lepší se od podobných společností držet dál, a pokud chcete začít, pak kontaktovat někoho, kdo je v daném oboru úspěšný a má zkušenosti. Ten vám pak může nejlépe poradit, co a jak.