Auto do zásuvky

Takových aut už po světě jezdí kolem dvou miliónů. Stále ale tvoří pouze 0,3% všech aut z celého světa. Říká se, že se prodávají hlavně v USA, Japonsku nebo Číně. U nás už je můžete potkat také. Sice méně, ale přece. Odhaduje se, že do roku 2020 by po světě mělo jezdit až 20 miliónů aut do zásuvky. Jestli tomu tak bude, to odhalí až sám čas.
dvě zásuvky
V zahraničí jsou těmi nejznámějšími auty do zásuvky například od firmy General Motors Hybrid Chevrolet Volt nebo od firmy Toyota Prius plug-in hybrid. Otázkou zůstává, které z těchto dvou aut je lepší. Jsou zde určité rozdíly, které můžete pozorovat. Rozdíl je hlavně v baterii. Takový Prius je schopný při plném nabití ujet až 25km, což je opravdu slušné.

Automobilka Toyota se dokonce rozhodla nabídnout své vlastní dobíjecí stanice a to dokonce do domácností. Plánují se konkrétně dva typy. Jeden do venkovního prostředí a druhý do garáže. Cenově se pohybují od dvaceti tisíc jenů. Je do toho samozřejmě zahrnuta i cena instalace, takže se nemusíte ničeho obávat.

Nemyslete si, že v České republice také auta na zásuvky nejezdí. U nás je tím nejznámějším Audi A3 Sportback e-tron. Už při pohledu na něj vás uchvátí jeho vzhled. Nabíjet jej můžete pomocí nabíječky ČEZ, kterou vám v případě nouze pomůže vyhledat strýček Google. Může se vám ale stát, že pokud si u nás pojedete auto nabít na nějakou nabíjecí stanici, můžete zaplatit nějaký ten poplatek za parkovné, i když důvod toho, proč na dané místo jedete, je jen kvůli dobití.
elektrické auto
Rozhodně byste si tedy měli vždycky přečíst podmínky od dané stanice, abyste pak nebyli nepříjemně překvapeni.

Časem se může také stát, že všechny auta budou nahrazeny právě auty do zásuvky. Jaký názor na ně máte vy? Také vlastníte auto do zásuvky?
Určitě se nemusíte stydět za to, že jej také vlastníte.